FAQ

Ogrodzenia kute

Czy wykonujecie bramy kute?
Tak. Zajmujemy się wykonywaniem ogrodzeń kutych różnego rodzaju.
Czy montujecie ozdobne ogrodzenia kute?
Tak. Montujemy ogrodzenia kute zarówno w prostej formie, jak i te bardziej wymyślne, ze zdobieniami, grotami itd.
Czym pomalować ogrodzenie kute?
Rynek oferuje kilka rodzajów farb, które sprawdzą się w przypadku ogrodzeń kutych. Są to m.in. farby poliuretanowe, chlorokauczukowe, alkidowe czy poliwinylowo-akrylowe. Możemy je również pomalować za Ciebie, przed montażem na malarni proszkowej.
Lepsze ogrodzenie aluminiowe czy stalowe?
To wybór indywidualny. Oba materiały są szeroko stosowane przy bramach i ogrodzeniach i niezwykle popularne. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety - chętnie objaśnimy Ci je podczas kontaktu.

Ogrodzenia betonowe

Jakie ogrodzenie betonowe wybrać?
Zwróć uwagę na architekturę domu, jego otoczenie i spróbuj wyobrazić sobie efekt, jaki chcesz osiągnąć, budując spójną stylistykę. Możesz postawić na ogrodzenie gładkie, łupane, naśladujące kamień, cegłę, czy inny materiał. Jeżeli mowa o aspektach technicznych i finansowych, to chętnie udzielimy Ci rady!
Jak zasłonić betonowe ogrodzenie?
Możesz postawić na naturalność, a więc obsadzić ogrodzenie roślinami lub pnącymi się bluszczami. Istnieją specjalne gatunki, które obrastają mur bardzo szczelnie. Możesz skorzystać również ze specjalnych parkanów, lameli i sztachet, które pozwolą szybko i wygodnie przysłonić nieestetyczny, podstarzały beton.
Na jaki kolor pomalować ogrodzenie betonowe?
To kwestia czysto estetyczna, więc wybór zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Na rynku znajdziemy wiele kolorów i rodzajów farb, które sprawdzą się w przypadku ogrodzeń z betonu.
Jak podwyższyć ogrodzenie betonowe?
Istnieje kilka sposobów, aby podwyższyć płot betonowy. Jeden z nich polega na nadbudowaniu muru za pomocą bloczków ogrodzeniowych, co umożliwia jednolite wykończenie całej konstrukcji. Innym rozwiązaniem jest traktowanie istniejącej konstrukcji jako podmurówki i zamontowanie na niej przęseł metalowych.
Czy na ogrodzenie betonowe potrzebne jest pozwolenie? Jak podwyższyć ogrodzenie betonowe?
W większości przypadków budowa ogrodzenia o wysokości nieprzekraczającej 2,2 m nie wymaga pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia.

Ogrodzenia gabionowe

Czym wypełnić gabiony? / jakie kamienie do gabionów
Wybór tego, jakie kamienie do gabionów wybrać, zależy od preferencji estetycznych i rodzaju gabionu. Warto pamiętać o tym, że nie musimy ograniczać się tylko do kamieni! Można je wypełnić dolomitem, bazaltem, trawertynem jasnym, wapieniem, andezytem, kostkami granitowymi, kamykami granitowymi, korą kamienną, a nawet przetopionym szkłem.
Ile kamienia wchodzi do gabionu?
Szacuje się, że tona kamienia wystarczy na wypełnienie około 0,8 m3 muru. Najlepiej zatem pomnożyć metry sześcienne kosza przez 1,7 tony kamienia.

Siatki ogrodzeniowe

Jak zasłonić siatkę ogrodzeniową?
Opcji jest wiele. Możesz skorzystać z mat maskujących imitujących różne materiały. Możesz zamocować również płotek sztachetowy, posadzić pnącza, które obrosną siatkę, zamontować specjalną siatkę cieniującą lub osłonę ogrodzeniową.
Czym pomalować siatkę ogrodzeniową?
Warto postawić na farby, które są przyczepne do metalu, takie jak farby chlorokauczukowe oraz poliwinylowo – akrylowe. Kolor, to oczywiście kwestia gustu.
Jaka siatka ogrodzeniowa ocynkowana czy powlekana?
Siatka powlekana zdecydowanie prezentuje się bardziej estetycznie niż siatka ocynkowana. Jednakże, ze względu na znaczną ilość tworzywa w strukturze drutu, siatka ta jest mniej sztywna i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.