Dlaczego warto nadać urok ogrodzeniom betonowym?

Jest jakby płótnem dla naszych kreatywności. A pomysłów na udekorowanie ogrodzenia betonowego jest cała masa.

Warto pamiętać, że betonowe ogrodzenia są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Dzięki różnorodności wzorów i faktur możemy dopasować je do stylu naszego domu i ogrodu. Co więcej, beton doskonale komponuje się z roślinnością, tworząc harmonijną całość, która w naturalny sposób wtapia się w krajobraz. Zabiegi takie jak rośliny przy płocie, malowanie płotu betonowego zdecydowanie podnoszą atrakcyjność ogrodzenia.

Betonowy płot — jak go upiększyć?

Betonowy płot — jak go upiększyć? Rośliny ozdobne

Oto garść pomysłów na rośliny, które podkreślą piękno ogrodzenia betonowego, przekształcając je w pełnoprawne dzieło sztuki.

 • Zielone pnącza — wisteria, bluszcz czy winorośl, które w swojej dzikości potrafią oplatać betonową strukturę niczym zmysłowa tancerka.
 • Pnące różeNew Dawn’ czy ’Dublin Bay’ to odmiany, które potrafią pobudzić wyobraźnię każdego ogrodnika, sprawić, że beton stanie się płótnem dla najpiękniejszych obrazów.
 • Krzewy ozdobne — hortensje czy jaśminowiec, ich gęsta zieleń oraz wyraziste kwiaty doskonale kontrastują z twardym podłożem betonu.
 • Byliny — rozchodniki, dzwonki czy lawenda to tylko niektóre z propozycji, dodają ogrodzeniu lekkości i naturalności.
 • Trawy ozdobne— miskant olbrzymi (Miscanthus Giganteus), czy ostnica (Pony Tails) przepięknie rozkładają się w ogrodzie, nadają mu świeżości i nietypowego charakteru.

Każda z tych roślin pomoże zakryć betonowe ogrodzenie na Twojej działce. Niech beton stanie się płótnem dla naszych ogrodowych marzeń! Możesz postawić na jeden rodzaj roślinności lub zaszaleć i stworzyć swoją własną kompozycję z kilku różnych gatunków.

Betonowy płot — jak go upiększyć?

Jak jeszcze możesz ozdobić betonowe ogrodzenie?

Istnieje sposób na to, aby ożywić te surowe konstrukcje i nadać im nieco charakteru, bez konieczności sadzenia kwiatów czy roślin.

 • Kolory — świeży róż czy delikatna zieleń, wybór należy do Ciebie. Dlaczego ograniczać się tylko do szarości, gdy można wykonać metamorfozę, malując ogrodzenie na dowolny kolor? Przygotujcie farby i ruszajcie w drogę!
 • Panele dekoracyjne — drewniane elementy, metalowe akcenty, czy szklane wstawki. Dzięki nim zastąpisz typową płaską powierzchni kawałkiem sztuki.
 • Drewno — drewniane lub bambusowe wstawki potrafią zdziałać cuda, bo nic nie robi atmosfery bardziej, niż ciepło drewna.

Wciąż istnieją różne metody, które można wykorzystać, aby nadać betonowemu ogrodzeniu indywidualny charakter. Warto eksperymentować i dostosowywać rozwiązania do własnych upodobań oraz stylu ogrodu. Za pomocą odpowiednich dodatków, roślin czy pomysłów DIY można przekształcić nawet najbardziej surowe ogrodzenia betonowe w estetyczne i atrakcyjne elementy naszej przestrzeni.

Betonowy płot — jak go upiększyć?

Odnowienie betonowego ogrodzenia

Czy Twoje stare betonowe ogrodzenie wygląda już tak, jakby przeszło przez bitwę? Nie ma problemu! Czasem wystarczy tylko lekkie odświeżenie ogrodzenia betonowego, aby znów wyglądało pięknie i cieszyło oczy.

Przed podjęciem się prac dokładnie przejrzyj powierzchnię ogrodzenia betonowego, wszystkie elementy powinny pozostać nieruchome. Jeśli wszystko wygląda dobrze, możemy zaczynać.

 • Zacznij od gruntownego oczyszczenia ogrodzenia.

To zadanie może być wręcz terapeutyczne — pomyśl o nim jak o rodzaju medytacji. Wystarczy kilka chwil spędzonych z myjką ciśnieniową, a twoje ogrodzenie będzie gotowe na kolejny etap.

 • Nie unikaj pęknięć i ubytków — potraktuj je jak wyzwanie do walki!

Wybierz się do sklepu budowlanego po odpowiednie materiały naprawcze i wypełnij każdą dziurę, zabezpieczając ją przed dalszym postępowaniem.

 • Teraz nadszedł czas na najbardziej ekscytującą część — malowanie!

Wybierz swoje narzędzia z rozwagą i pomyślnością, bo to moment, w którym twoje ogrodzenie przejdzie prawdziwą przemianę. Daj się ponieść wyobraźni!

 • Po wszystkich wysiłkach, nie zapomnij o kropce nad „i” – nałóż warstwę zabezpieczającą lakier.

To wisienka na torcie, która sprawi, że twoje ogrodzenie będzie błyszczeć i trwać przez wiele lat.

Gotowe! Teraz możesz się cieszyć swoim arcydziełem! Podobno nie ma nic lepszego po powrocie domu niż widok pięknego i zadbanego ogrodzenia…. tak słyszeliśmy.😁